Siemię Lniane

Siemię Lniane jest cudownym środkiem lecz sam z siebie cudów nie zdziała. Niezbędna do tego jest również dieta bogata w warzywa i owoce jak również źródła białka i tłuszczu. Należy o tym pamiętać ponieważ nie ma środków idealnych, które pozwolą nam stołować się w kebabach, pizzeriach lub MC Donaldach.

Zastosowanie Siemienia Lnianego:
1. Wysuszona śluzówka chorego gardła to nic przyjemnego, sprawdzonym sposobem na nawilżenie gardła jest Siemię Lniane. Ma to swoje zastosowanie szczególnie u osób pracujących głosem takich jak: nauczyciele, dziennikarze, trenerzy sportowi, trenerzy coachingu, aktorzy czy też sprzedawcy w sklepach lub osoby przebywające w klimatyzowanych pomieszczeniach.

2. Nadkwasota żołądkowa to bardzo uciążliwa dolegliwość, nieprzyjemne efekty tej choroby również niweluje siemię lniane. Dzięki śluzowi, który wydziela zostawia powłokę ochronna na ściankach układu pokarmowego co za tym idzie daje ulgę w „palącym problemie”

3. Dzięki suplementacji witaminy C, witamin B oraz B6, siemię lniane staje się prekursorem kwasów Omega 3. Co to znaczy ? To znaczy, że 2 łyżki Siemienia Lnianego dziennie zapewniają prawie 100% zapotrzebowania w kwasy Omega 3.

4. Dzięki swoim właściwościom Siemię Lniane wygładza skórę. Jest w stanie również spowodować iż skóra głowy przestanie się łuszczyć a dzięki temu znikną nasze problemy z łupieżem.

5. Jelita również jak i cały układ pokarmowy zyskują na codziennej suplementacji siemienia. O tym jak ważne są jelita pisałem w poprzednim artykule.

6. Dzięki swoim właściwościom siemię wspaniale radzi sobie również w podnoszeniu naszej odporności i niwelowaniu stanów zapalnych.

Zastosowań Siemienia Lnianego jest oczywiście wiele więcej i można by o nim pisać bez końca. Ja postarałem się wyciągnąć dla was kwintesencję jego zastosowania i działania.

Siemię Lniane można kupić w każdym sklepie jest bardzo tanim produktem i większość z nas może sobie na niego pozwolić.